Ava's Review

Advertorial

5 najlepszych kamer samochodowych w 2023 roku

W przypadku, gdy zawsze chcesz mieć dowody wideo i nagrania podczas jazdy, aby przyspieszyć roszczenia ubezpieczeniowe lub uniknąć fałszywych mandatów drogowych – będziesz potrzebować kamery samochodowej.

Kamery samochodowe są bardzo pomocne podczas jazdy, ponieważ można wyraźnie zobaczyć wszystko, co się wydarzyło i uwolnić się od wszelkich problemów.

Jednak nie wszystkie kamery samochodowe działają tak samo.

Przeanalizowaliśmy ponad 21 różnych kamer samochodowych i szukaliśmy czegoś z wysokiej jakości obrazem, nagrywaniem w pętli, szerokokątnym ujęciem, noktowizorem i innymi ważnymi funkcjami.

Oto 5 najlepszych wyborów tego roku:

Penny M - Specjalista ds. badań

Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w badaniu i sprawdzaniu pomocnych gadżetów i urządzeń technicznych, Penny zdobyła godną podziwu wiedzę. Sprawdź jej światowej klasy wiedzę i doświadczenie w naszej serii 5 najlepszych recenzji.

od Osmo

Health Consumer Review Award

Ocena ogólna

A+

Ocena

9.8/10

4.8/5

ANALIZA OGÓLNA

Osmo DashCam to zdecydowanie nasz ulubiony wybór na rynku.

Pierwszą rzeczą, która sprawia, że jest wyjątkowa, jest szerokokątny obraz 170°, który zapewnia, że wszystko jest objęte i nagrane. Jest to o wiele bardziej wydajne niż zwykły szerokokątny kąt 120°, więc warto go mieć.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że ma również obraz HD 1080p w każdych warunkach pogodowych lub okolicznościach, to już daje wszystko, czego potrzebujesz do bezpiecznej jazdy.

Nagrywa w pętli przez cały czas.

Oznacza to, że nie będziesz musiał się martwić, jeśli włączysz kamerę, ponieważ będzie ona nagrywać 24/7 i przechowywać wszystkie dane na karcie SD. Jest to bardzo pomocne w nocy, gdy ktoś próbuje ukraść lub uszkodzić samochód.

Oferują nawet wersję PRO karty SD w bardzo specjalnej cenie – kosztowałoby to znacznie więcej, gdybyś próbował kupić ją osobno.

Mówiąc o warunkach nocnych, kamera posiada noktowizor, który zapewnia precyzyjny i krystalicznie czysty obraz nawet w nocy. Pozwala na przybliżenie niektórych tablic rejestracyjnych nawet w nocy.

Posiada monitor parkowania i wykrywanie ruchu.

Osmo DashCam jest bardzo łatwa w instalacji i wymaga mniej niż kilku minut, a także nie wymaga dodatkowego okablowania, jak w przypadku niektórych innych kamer samochodowych.

Osmo oferuje 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, więc możesz wypróbować ją przez dwa tygodnie i nadal otrzymać pełny zwrot pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony.

Kąt przechwytywania
99%
Ogólna jakość
98%
Stosunek jakości do ceny
99%
Polityka zwrotów
99%
Opinie i zadowolenie klientów
97%

Zalety

170° szerokokątny obiektyw

Obraz HD 1080p

Noktowizor

Wykrywanie ruchu

Powiększenie tablic rejestracyjnych

Łatwa instalacja

Monitor do parkowania

Nagrywanie w pętli

Chroni samochód w nocy

Nadaje się do samochodów osobowych, ciężarowych i kamperów

Brak zamrożonego obrazu

14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wady

Często wyczerpują się zapasy ze względu na wysoki popyt

PODSUMOWANIE

Osmo DashCam ma przystępną cenę jak na wiodącą na rynku kamerę samochodową z innowacyjną technologią i obrazem HD. Skorzystaj z tej ograniczonej czasowo zniżki do wyczerpania zapasów.
Osmo oferuje 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i bezpłatną wysyłkę. Osmo DashCam została jednogłośnie uznana za najlepszą kamerę samochodową 2023 roku.

Ocena ogólna

B+

Ocena

8.8/10

4.6/5

ANALIZA OGÓLNA

Kiedy zdecydowaliśmy się nagrywać w 4K/30p, uzyskany materiał wyglądał niemal kinowo, z niezwykle wyraźną rozdzielczością i dużą szczegółowością, nawet przy słabym oświetleniu. Ułatwia to precyzyjne wskazanie numerów rejestracyjnych lub wyodrębnienie trudno widocznych elementów wypadku.

Wbudowany filtr polaryzacyjny z przodu kamery można obracać, aby zmniejszyć odblaski z przedniej szyby, a cyfrowa stabilizacja obrazu jest kolejną nowością na rynku kamer samochodowych i pomaga wygładzić wstrząsy i drgania spowodowane przez dziury i słabą nawierzchnię drogi.

Podobnie jak jego rodzeństwo 522GW, model ten może być sterowany za pomocą głosu za pomocą Alexa Skills, ale do działania wymaga towarzyszącej aplikacji na smartfony, której nie oceniliśmy jako najlepszej, jaką wypróbowaliśmy. Pomimo nowego podwójnego Wi-Fi 2,4 GHz + 5 GHz, stwierdziliśmy, że nadal ma problemy z łączeniem się z telefonami w celu przesyłania zdjęć i klipów wideo.

Na szczęście 3-calowy tylny ekran dotykowy jest ostry, wyraźny i bardzo łatwy w użyciu, a włączenie what3words dobrze łączy się z funkcją EmergencySOS firmy Nextbase, na którą otrzymujesz roczną bezpłatną subskrypcję z tą kamerą samochodową.

Przechwytywanie kąta
89%
Ogólna jakość
93%
Stosunek jakości do ceny
90%
Polityka zwrotów
85%
Opinie i zadowolenie klientów
88%

Zalety

Świetna technologia

Wyświetlacz LCD

Niesamowita jakość

Kompatybilny z każdym samochodem

Ładny design

Bezpłatna wysyłka

Łatwa regulacja

Cons

Mógłby być bardziej wytrzymały

Trochę drogo

Ocena ogólna

B

Ocena

8.3/10

4.4/5

ANALIZA OGÓLNA

Garmin Mini 2 to niewielka kamera samochodowa, która niemal znika za lusterkiem wstecznym samochodu, a jednocześnie oferuje wideo Full HD z HDR, sterowanie głosowe, które faktycznie działa niezawodnie, przyzwoitą aplikację na smartfony i bardzo prosty magnetyczny system montażu.

Instalacja Mini 2 przebiega tak samo, jak w przypadku innych kamer z rodziny Garmin Dash Cam. Okazało się, że proces konfiguracji za pomocą aplikacji Garmin Drive na smartfony (iOS i Android) zajął zaledwie kilka minut. Prosty, ale skuteczny system montażowy składa się z przegubu kulowego i gniazda do ustawiania kamery pod idealnym kątem, a magnes wielkości monety przykleja się do przedniej szyby i bezpiecznie utrzymuje kamerę na miejscu.

Jakość wideo jest dobra jak na rozmiar kamery. Kamera nagrywa w jakości Full HD, 30 klatek na sekundę z HDR i tworzy materiał, który jest wystarczająco ostry, aby wyodrębnić kluczowe szczegóły, takie jak tablice rejestracyjne, niezależnie od oświetlenia otoczenia i warunków pogodowych. Pole widzenia obiektywu, wynoszące 140 stopni, nie jest najszersze na rynku, ale nadal zapewnia dobry widok na drogę przed kamerą.

Jest też przycisk do szybkiego zapisywania fragmentu wideo (lub możesz polegać na czujniku g, który automatycznie wykryje kolizję), a sterowanie głosowe funkcjami, takimi jak robienie zdjęć lub włączanie i wyłączanie nagrywania dźwięku, działa zaskakująco dobrze.

Przechwytywanie kąta
82%
Ogólna jakość
84%
Stosunek jakości do ceny
70%
Polityka zwrotów
65%
Opinie i zadowolenie klientów
78%

Zalety

Zaawansowane funkcje

Łatwy w użyciu

Obraz HD 1080p

Funkcja powiększania

Łatwa konfiguracja

Sterowanie głosowe

Lekki

Wady

Brak wykrywania ruchu

Słabe widzenie w nocy

Tylko 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Ocena ogólna

B

Oceny

7.8/10

4.2/5

ANALIZA OGÓLNA

Skierowany do tych, którzy spędzają dłuższy czas za kierownicą, Nexar Pro to rozwiązanie z dwiema kamerami, które może nagrywać wideo zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Składająca się z dwóch oddzielnych kamer połączonych kablem konfiguracja okazała się całkiem zgrabna, nawet jeśli zajmowała sporo miejsca na ekranie.

Aplikacja Nexar ma kluczowe znaczenie dla korzystania z podwójnej kamery: to tutaj można dostosować ustawienia, generować raporty o zdarzeniach i tworzyć kopie zapasowe nagranych klipów w chmurze (Nexar oferuje bezpłatną pamięć masową w chmurze). Inne przydatne narzędzia obejmują powiadomienia o włamaniu, jeśli ktoś próbuje manipulować przy samochodzie, a także rejestrowanie danych GPS.

Ta kamera samochodowa nie nagrywa w 4K, ale stwierdziliśmy, że jej wideo 1080p jest doskonale użyteczne. Zewnętrzna kamera radzi sobie dobrze nawet w trudnych sytuacjach, od ulewnego deszczu po jasne słońce. Istnieją tańsze kamery samochodowe z mniejszą liczbą funkcji do zabawy, ale jeśli bezpieczeństwo twojego samochodu ma kluczowe znaczenie dla twojego codziennego życia, Pro jest trudny do pokonania pod względem ochrony i ogólnej wartości.

Przechwytywanie kąta
82%
Ogólna jakość
84%
Stosunek jakości do ceny
70%
Polityka zwrotów
65%
Opinie i zadowolenie klientów
78%

Zalety

Solidna jakość obrazu

Ustawienia zaawansowane

Łatwa konfiguracja

Bezpłatna wysyłka na terenie USA

Positive reviews

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wady

Brak gwarancji zwrotu pieniędzy

Rejestrowanie obrazu pod kątem 120

Czasami zawiesza się

Ocena ogólna

c+

Ocena

7.5/10

4/5

ANALIZA OGÓLNA

Zgrabnie zaprojektowana i stosunkowo kompaktowa, Vantrue E1 to atrakcyjna kamera samochodowa, która jest w stanie nagrywać wideo 2,5K przy 30 klatkach na sekundę. Może również rejestrować materiał Full HD z płynnością 60 klatek na sekundę, zapewniając dodatkowe szczegóły podczas jazdy. Wyniki są ostre w dzień i w nocy, z dokładnymi kolorami i akceptowalnymi szumami przy słabym oświetleniu. Nasze testy wykazały, że opcjonalny filtr polaryzacyjny redukuje odbicia na desce rozdzielczej.

Magnetyczne mocowanie E1 działa dobrze, ale brak regulacji na boki ogranicza jego użycie, jeśli nie można go zamontować centralnie. Jeśli możesz, przekonasz się, że kąt 160 stopni zapewnia szeroki widok na to, co jest przed Tobą. Niewielki ekran o przekątnej 1,54 cala oferuje przydatny podgląd podczas instalacji, ale aplikacja na smartfona jest bardziej przydatna do dostosowywania ustawień.

Wspomaganie kierowcy pozostaje w gestii pojazdu, ale E1 nadal ma solidny zestaw funkcji. Obejmuje to śledzenie GPS, łączność Wi-Fi i pilota do bezprzewodowego zapisywania nagrań.

Przechwytywanie kąta
82%
Ogólna jakość
80%
Stosunek jakości do ceny
60%
Polityka zwrotów
70%
Opinie i zadowolenie klientów
75%

Zalety

Krystalicznie czysty obraz

Świetna technologia

Wbudowany GPS

Wbudowany GPS

Bezpłatna wysyłka

Wady

Zbyt drogie

Nietrwały

Sprzedają ci dodatkową subskrypcję

Mieszane recenzje

CO TO JEST KAMERA SAMOCHODOWA?

Dash Cam to kamera wideo montowana zwykle na desce rozdzielczej pojazdu i używana do ciągłego rejestrowania aktywności przez przednią szybę pojazdu. Zazwyczaj policyjne kamery samochodowe są używane do zbierania dowodów podczas zatrzymań drogowych.

Zalety kamery samochodowej

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej kamery samochodowej

Szerokokątny 170

Jest o wiele bardziej wydajny niż zwykły szerokokątny 120° i zawsze powinien być jedną z rzeczy, które należy traktować priorytetowo przed zakupem. Zapewnia nagrywanie z obu stron, a nie tylko tego, co znajduje się przed tobą.

Obraz HD 1080p

Krystalicznie czysty obraz jest zawsze ważną rzeczą, jeśli chodzi o kamery, więc zawsze szukaj 1080p, ponieważ ma najlepszą częstotliwość odświeżania i zapobiega "zamrożeniu" obrazu.

Noktowizor

Wiele wypadków ma miejsce w nocy ze względu na gorszą widoczność, dlatego ważne jest, aby kamera samochodowa miała noktowizor, aby zawsze mieć ostry obraz w każdych warunkach pogodowych i okolicznościach.

Nagrywanie w pętli

W wielu przypadkach możesz zapomnieć o włączeniu lub wyłączeniu kamery, więc zawsze staraj się nagrywać w pętli, ponieważ zapewni to, że wszystko zostanie nagrane i zapisane na karcie SD.

Gwarancja

Jeśli marka nie oferuje gwarancji zwrotu pieniędzy lub gwarancji na swoją kamerę, powinieneś trzymać się od niej z daleka. Zawsze szukaj czegoś, co możesz wypróbować i otrzymać pełny zwrot pieniędzy, jeśli nie uznasz tego za przydatne.

Czego unikać przy wyborze kamery samochodowej

Brak wykrywania ruchu

Ma to wiele wspólnego z innowacyjną technologią, którą posiadają tylko nowoczesne kamery samochodowe. Jest to bardzo pomocne w nocy i przeciwko złodziejom.

Trudne do zainstalowania

Szokujące jest to, że niektóre kamery samochodowe są trudne do zainstalowania, wymagają dużo pracy w tę i z powrotem, a instrukcje obsługi zwykle nie są wystarczające. Zawsze szukaj łatwych w instalacji alternatyw.

Tanie podróbki

Istnieje mnóstwo tanich produktów (nawet na Amazon), które są po prostu czystymi śmieciami. Nie są nawet testowane i po prostu marnują czas i pieniądze. Moim zdaniem wszystko poniżej 100 dolarów nie może być funkcjonalne.

Penny M - Specjalista ds. badań

Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w badaniu i sprawdzaniu pomocnych gadżetów i urządzeń technicznych, Penny zdobyła godną podziwu wiedzę. Sprawdź jej światowej klasy wiedzę i doświadczenie w naszej serii 5 najlepszych recenzji.

Avasreview.com. Copyright © 2023

Our top ranked products are reviewed on the basis of our own views, opinions and knowledge. We are not able to review all products in a given category. All opinions expressed on this site are our own.

We are able to provide you with our comparisons for free due to referral fees we receive from a number of companies that are compared and reviewed on our website. We do have an ownership interest in certain categories with our top picks. 

This is an advertisement and not an actual news article, blog, or consumer protection update. Any photographs of persons used on this site are models. The story depicted on this site and the person depicted in the story are not actual news. rather, this story is based on the results that some people who have used these products have achieved.

Advertising Disclaimer

We are not able to review all products in a given category. All opinions expressed on this site are our own. This is an advertisement and not an actual news article, blog, or consumer protection update. This site is owned by Seth Media. Therefore the content may not be neutral, objective or independent, and impacts the location and order in which these products appear. As an Amazon associate, we earn from qualifying purchases of certain products. Graphics and product images are provided for illustrative purposes only.

Privacy policy

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Aliquip esse consectetur sint sint. Incididunt sint aliquip amet excepteur cupidatat. 

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Aliquip esse consectetur sint sint. Incididunt sint aliquip amet excepteur cupidatat.At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Aliquip esse consectetur sint sint. Incididunt sint aliquip amet excepteur cupidatat.

About us

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Aliquip esse consectetur sint sint. Incididunt sint aliquip amet excepteur cupidatat. 

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Aliquip esse consectetur sint sint. Incididunt sint aliquip amet excepteur cupidatat.At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque. Aliquip esse consectetur sint sint. Incididunt sint aliquip amet excepteur cupidatat.